top of page

Çek-Yat.
48 saatlik
film yapımı
maratonu.


Sinema. Atölyeler. Şirince. Doğa. Belirsizlik. Deneyim.
Telaş. Kestik.

IMG_0980.PNG
THIS.png
Çek-Yat'21
About Çek-Yat'21
this!_3.png

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması 48 saat süren bir film yapımı maratonu.

Bizim söylemeyi sevdiğimiz haliyle

.zip formatında film yapımı deneyimi.

 

‘18 ve ‘19 ardından bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek Çek-Yat’ta Türkiye’nin her yanından 48 sinemaseveri Nesin Köyleri’ne davet ediyor ve sadece 48 saat içinde bir kısa film çekmeleri için onlara meydan okuyoruz.

 

Konusu maratonun ilk dakikasında duyurulacak kısa filmleri çekmek için katılımcılar, hiç tanımadıkları 48 kişi içinden 6 kişilik ekipler kuracak ve film yapım sürecinin tüm aşamalarını 48 saate sığdırmaya çalışacak.

 

48 saatten sonrası jüri, kazananlar ve parti!

EN (4).png

Çek-Yat’ın glamping kısmına geldiğimizde bu yılın kahramanı, yepyeni ve pek değerli partnerimiz,

Nesin Köyleri ve Nesin İstasyon ekibi.

Yıllardır Türkiye’nin matematik, sanat ve felsefe damarını tutan Nesin Köyleri; yamacı yumuşakça sarmalayan taş yapıları, zeytin ağaçlarının doyurduğu doğal güzelliği ve dostane Nesin İstasyon ekibiyle Çek-Yat '21'e ev sahipliği yapacak.

Untitled_Artwork 4.png
Nesin Station
TR.png

Kültür için Alan projesi, görsel sanatlar ve gösteri sanatları alanındaki kültürel projelere ortam, mekân ve kaynak sağlamanın yanı sıra, yerel kurumlar ve sanat alanında üretim yapan profesyonellere farklı eğitim ve gelişim olanakları sunuyor.

Kültür için Alan, Türkiye ve Avrupa’daki kültür dünyasından partnerlerle ortak çalışmalar yürüterek, proje bölgelerinde kapsamlı programlar geliştirip organize ediyor.

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması’nın bu yıl Kültür için Alan projeleri listesinde yer almasından büyük heyecan duyuyor ve tüm destekleri için teşekkür ediyoruz.

30.png
Untitled_Artwork 3.png
Untitled_Artwork.png

Daha fazla şey duymaya mı ihtiyacın var ?  

bottom of page