top of page
Sanat Köyü_ Bağlantılarımız (2).jpg
DSCF5169.JPG
1 (106 of 148).jpg
e424ef1c2060893072f7dd09dad9a850-2.jpg

Nesin Sanat Köyü

Yeni bir sanat okulu ve
sanat üretim mekanı.


Nesin Sanat Köyü, Şirince Köyü’nün 1 km uzağına kurulmuş olan Nesin Matematik Köyü’nün bünyesinde kurulan sanat okuludur.

Öncelikle sanat yaz okulu olarak çalışmalarına başlayıp, sonrasında Matematik Köyü gibi büyüyerek, yıl içinde de öğrencilere, genç sanatçılara servis verecek olan bir sanat üretim alanıdır.

Matematik Köyü gibi Sanat Köyü de mevcut eğitim sistemine alternatif bir öğrenim ortamı sunmayı ve öğrencilere sanat denen karmaşık yolda mümkün olduğunca derinlemesine öğrenme, anlama ve üretme alanı açmayı hedefler.

Amacı, Türkiye’nin her bölgesinden gençlere, sorgulamaya ve eleştiriye açık bir ortamda sanat üretim ve öğrenim imkanları sağlamaktır.

Nesin Sanat Köyü, 2015 yılında Işın Önol ve Ali Nesin öncülüğünde  kurulmuştur.

Işın Önol, New York'ta yaşayan bir küratör ve yazardır. 2009’dan bu yana bağımsız bir küratör olarak çeşitli sergiler ve sanat odaklı diğer projeler gerçekleştirmiştir. 
2006-2009 yılları arasında Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde direktörlüğünü yapmıştır. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.   https://isinonol.com

Nesin Sanat Köyü'nün

geçmiş ve gelecek programları için

nesinsanatkoyu.org 'u ziyaret edebilirsiniz.

bottom of page