top of page
Place holder.png

Ekolojik Onarımda

Sanatsal Yaklaşımlar

ALLIANZ FOUNDATION
CLIMATE CULTURES CALL | 2023

Projemiz ile sürdürülebilirlik hakkında yeni ve tüm canlılar kapsayan bir anlatı yarattma çabasıyla, iklim değişikliği odağında yeni karşılaşmalardan doğacak işbirliklerine lokomotif olmayı amaçladık. Proje, sosyal etki yaratma potansiyeli taşıyan ve hali hazırda her yıl döngüsel olarak yeni jenerasyonlara ev sahipliği yapan Nesin Köylerini konu alır.

Placeholder-.png

Eşikte Birlikte:
Sanatçılar Küratörler

SAHA   X   CULTURE CIVIC | 2023

Atölyenin amacı genç sanatçı ve küratörlerin birlikte ve birbirinden öğrenerek gelişebileceği bir ortak üretim alan oluşturmak, sürdürülebilir iliskiler için iletişim olanaklar açmak ve alandaki meseleleri beraberce tartışmak. Bige Örer, Çelenk Bafra, Elif Oner, Evrim Kavcar, Işın Önol, Kevser Güler ve Öykü Özsoy'u Nesin Köylerinde misafir ettik!

Açık Sahne; İstasyon Sahne

ELELE AB.   | 2023

Açık Sahne projesi; İstasyon: Nesin Köyleri Derneği etrafında bir araya gelmiş gençlerin; kariyerlerinin başındaki genç sanatçıların, kendini sanat aracılığıyla ifade etmek isteyen sanatçı adayların performanslarını sergileyecekleri bir açık sahne kurmayı hedefler. 

Sosyal Değişim İçin Disiplinler Arası Kolektif Çalışmalar

SWEDISH COOPERATION UNIT | 2022

Bu proje ile, siyasi kutuplaşma, ekonomik eşitsizlik, cinsiyet ve ırk ayrımcılığı, iklim krizi gibi ezici toplumsal zorlukların ortasında alternatif sanat okullarının rolünü ele aldık. Eylül 2022'de 300'e yakın katılımcının katıldığı etkinlikte Nesin Köyleri'ndeki ortak yaşam kültürü üzerinden akademik başarının, sosyal becerilerin ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesine odaklandık.

34.png
33.png

Çek-Yat Film Jam

SPACES OF CULTURE X GOBO COLLECTIVE | 2021

Ev sahipliğini yaptığımız Çek-Yat Film Jam ile beraber sinemacılara meydan okuyoruz! Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması 48 saat süren bir film yapımı maratonu. Türkiye’nin her yanından 48 sinemaseveri Nesin Köyleri’ne davet ediyor ve 48 saat içinde bir kısa film çekmeleri için onlara meydan okuyoruz. Katılımcılar, hiç tanımadıkları 48 kişi içinden 6 kişilik ekipler kuracak ve film yapım sürecinin tüm aşamalarını 48 saate sığdırmaya çalışacak.

Çek-Yat'21 - Poster Taslakları (1).png
İstasyon sahne afiş orj  (2).png
bottom of page