top of page
12.png

İstasyon Postası'na teşekkür ederek başlamak istiyor ve hepinize Asmalımescit'in sarı sıcak bir odasından 'merhaba' diyoruz. 

 

Nesin Yayınevi olarak bir yandan uçsuz bucaksız Nesin Arşivi'nden çıkan materyallerle Aziz Nesin külliyatını genişletmeye çalışırken, diğer yandan da çocuk yayıncılığı alanında Nesin Vakfı'nın temel değerleriyle paralel bir yayıncılık faaliyeti sürdürmeye çalışıyoruz. 

AF_ONkapak.tif

Didaktizm batağına saplanmadan, müfredata uygunluk takıntısında boğulmadan, çocuk yayıncılığı altında ebeveyn gönlü hoş tutmaya çalışmadan; özgür, bağımsız, yenilikçi bir çocuk yayıncılığı anlayışının Türkiye'deki temsilcileri arasında yer almak gayemiz. Çocuk gibi düşünebilmeyi, çocukların yontulmamış, törpülenmemiş hayalgücünden ilham alabilmeyi, çocuklaşmayı hedefliyoruz. Bize Aziz Nesin'den miras kalan kültürün çocukların eşsiz ve kendiliğinden mizah duygularında devamlılık bulacağına inanıyoruz. 

Risk alıyoruz, almak zorundayız.

Bir yandan sansürle, bir yandan aman çocuk incinmesin hassasiyetiyle donanmış yaklaşımlar karşısında, güncel pedagojik yaklaşımlara uygun olarak çocukların görmesini, temas etmesini arzuluyoruz. Gerçekle, hayatla, sokakla, toplumsal olanla yollarını kesiştirmeyi hedefliyor, taşın altına elimizi koyuyor ve ne mutlu ki, bunun karşılığını da alıyoruz. 

72.png
33.png

Ufak bir ekibiz. Bundan mutluyuz. Kolektif üretime inanıyor, birbirimizin gözü, kulağı, aklı oluyor, bazen yekvücut gibi çalışıyor, bazen de birbirimizi kıyasıya eleştiriyoruz.

 

Bu grup dinamiğinin kitap seçim sürecinden matbaaya uzanan o uzun yolda bizi Nesin Yayınevi kılan özelliklerimizi var eden şey olduğunu düşünüyoruz. Ufağız ama hayallerimiz büyük, bu tezatlığı seviyoruz; bizi maceraperest kılan bu iddianın arkasında olmaya devam edeceğiz. 

 

yayınevi_edited.png
başlık_.png
13.png
WhatsApp Image 2022-05-21 at 14_edited.jpg

2022 senesinde de iklim adaleti, toplumsal cinsiyet, dayanışma, birlikte üretme gibi konularda üretmeye, bir yandan klasik metinleri çağdaş çizerlerle buluşturmaya, diğer yandan da öncü olabilecek yazar/çizer ilişkileri kurduğumuz kitaplar yayınlamaya devam edeceğiz. 

 

Övünmek gibi olmasın, kitaplarımızın yurtdışında giderek daha fazla ilgi görmesi bizi bu aralar en çok heyecanlandıran, motive eden şeylerin başında geliyor...

 

Güzel haberler vermeye, yeni projeler duyurmaya devam edeceğiz.

Esen kalın!

88.png
100.png
İstasyonPostası-2.png
Bizi paylaşın
Hadi takipleşelim!
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
Bu içerikler de ilginizi çekebilir.
bottom of page